Recykling?

Resztki włóczki, stary rower, chcemy mieć oryginalną reklamę. Vuala!

(Winterswijk, Holandia)


Która godzina?

Zegar astronomiczny w katedrze w Münster zadziwia. Nie dość, że pokazuje godziny (wskazówki chodzą w przeciwną stronę!), fazy księżyca, położenie planet, znaki zodiaku to jeszcze dolna część tworzy kalendarz liturgiczny. Chodzi głównie o daty Świąt Wielkanocnych, które, jak wiemy, są świętem ruchomym - zależnym od faz księżyca. I to wszystko w XVI wieku. Większy opis na poniższej stronie.

zegar w Münster


Jak? Po co? Dlaczego?

Mądry uczony, cytowany powyżej, miał rację. Człowiek rozwija się dzięki ciekawości. Fizyka pozwala nam tę ciekawość zaspokoić, uporządkować, doświadczyć. Fizyka jest cegiełką (dużą cegłą) w rozwoju techniki. Technika to również różne eksperymenty i dziwne pomysły. Ale bez dziwnych pomysłów świat nie poszedłby do przodu. Poniżej rower z dziwnymi "oponami". Zdjęcie z Muzeum Techniki w Speyer w Niemczech.


Potrzeba matką wynalazków

Co zrobić jak nie ma miejsca? A tu tyle rowerów do ustawienia. Parking dwupoziomowy to chyba dobry pomysł. A w zasadzie nawet czteropoziomowy. Na każdym poziomie rower ma dwie wysokości stojaka do wyboru. Dzięki temu na tej samej powierzchni można ustawić więcej rowerów (Nijmegen w Holandii).


"Nie przyszła góra ..."

"Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry." Nie zawsze koń może udać się z wizytą do kowala. Jak są zawody fachowiec musi być na miejscu. Zamiast pieca kowalskiego przenośny palnik gazowy a reszta sprzętu ... jak widać (zawody sportowe w Gesher, Niemcy).